این پادکست یک مرجع نیست، یک تجربه است.

The Backpacker, with Aaron from The Netherlands

Aaron is our guest for this episode of Radio Daal. He was born and raised in the Netherlands. He studied computer programming and game development, but left the college halfway and started working in a warehouse. After a few years he moved to Australia to live as a backpacker. It was the beginning of a bigger journey for him.

More ...

سفر پشت سفر، با سینا از سوئد

در این قسمت از رادیو دال یک بار دیگر به حوزه اسکاندیناوی سر میزنیم و این بار با سینا هم‌صحبت میشیم. سینا برخلاف بسیاری از مهمان‌های برنامه که از طریق تحصیلی مهاجرت کرده‌اند، از طریق کاری و در ماجرایی پر پیچ و خم، و پس از پشت سر گذاشتن ترکیه و دبی به همراه همسرش به سوئد رسیده‌اند. علاوه بر این شغل سینا هم یکی از موضوعات هیجان‌انگیز این قسمت محسوب میشود: کارگردان فنی، تصویربردار، تهیه‌کننده برادکست، و ناظر کیفی پخش.

توضیحات بیشتر ...

مهمان پاریسی، با سینا از فرانسه

فرانسه کشوری است که در این قسمت از پادکست رادیو دال، یعنی قسمت چهل دو همراه با سینا بهش سر میزنیم. سینا در ایران کارشناسی خودش رو در رشته مهندسی کامپیوتر گرفت و برای تحصیل در مقطع ارشد به فرانسه مهاجرت کرد. پس از گرفتن مدرک ارشد به دنبال انتخاب‌هایی که در راستای علاقمندی‌هاش انجام داده بود تونست در یک شرکت مهندسی مشغول به کار بشه.

سینا از نظر من شخصیتی بسیار دوست‌داشتنی داشت. با کلام آروم و متین خودش اتفاقاتی که از سر گذرونده بود رو با جزئیات کافی و به نحوی گیرا برای من تعریف کرد. سماجت و ممارستی که سینا در دنبال کردن علایقش داشت رو یکی از نقطه روشن‌های این قسمت میدونم. علاوه بر این حوزه‌ی گسترده‌ای از مطالعات جانبی و علاقمندی‌ها باعث شد حرف زدن باهاش حتی برای لحظه‌ای خسته‌کننده نباشه.

توضیحات بیشتر ...

کاپیتان، با مهدی از آلمان

در این قسمت از رادیو دال بار دیگه به سراغ کشور آلمان رفتیم و این بار با مهدی همراه شدیم. مهدی در حال حاضر در شهر هامبورگ زندگی میکنه و در حوزه‌ی مهندسی مشغول به فعالیته. در وقت آزادش هم با گلایدر پرواز میکنه و یا برای سفر و عکاسی به جاهای مختلف دنیا سر میزنه.

در این گفتگو ابتدا از مسیری گفتیم که مهدی طی کرده: دوران دانشگاه، دلایل مهاجرت و راهی که مهدی رو به آلمان رسوند. در ادامه هم بیشتر به تجربیات روزمره‌ی زندگی مهدی پرداختیم: تفریحاتی که داره، ارتباطش با اطرافیان و داستان‌هایی که از سفر و پرواز داره.

توضیحات بیشتر ...

سرزمین دورافتاده، با فائقه از نیوزیلند

تا پیش از این قبلا چندین بار مهمانانی از نیمکره‌ی جنوبی و استرالیا داشتیم، ولی تا به حال به همسایه‌ی کوچک این کشور سر نزده بودیم. در این قسمت همراه با فائقه این فرصت رو به دست آوردیم که بریم به سراغ کشور نیوزیلند.

فائقه برای تحصیل در مقطع دکترا همراه با همسرش هفت سال پیش به نیوزیلند مهاجرت میکنه. بعد از اخذ اقامت در همونجا موندگار میشه. پیشنهاد میکنم قبل از گوش دادن به این قسمت سری به نقشه کره زمین بزنید و موقعیت نیوزیلند رو کمی بررسی کنید.

توضیحات بیشتر ...
برای اطلاع از آخرین اخبار، وبلاگ و یا رادیو دال در شبکه‌های اجتماعی را دنبال کنید.

ساخته شده توسط آرش طاهر - تماس با من