این پادکست یک مرجع نیست، یک تجربه است.

مسیر پر پیچ و خم، با قاسم از آلمان

این بار در رادیو دال همراه با قاسم از آلمان، قسمتی کاملا متفاوت از قسمت‌های قبل داریم. در اینجا دیگه خبری از درس و مدرک و دانشگاه نیست و به جاش پرواز‌های متوالی، قایق‌های زهوار در رفته و زندان‌های تک نفره داریم.
قاسم یک روز تصمیم میگیره زندگی قبلی خودش در ایران رو کنار بذاره و به دنبال رویایی که سال‌ها در ذهن داشته بره: یک زندگی ساده و بی‌دردسر در مزرعه‌ای در استرالیا. حالا اینکه چطور قاسم وارد این مسیر میشه و در انتها چگونه از قاسمی که در ایران ازش فرار کرده بود متفاوت میشه، داستانی است که در این قسمت قراره بشنویم.

توضیحات بیشتر ...

گوشه‌های عجیب و غریب اسپانیا

در این قسمت از پادکست این فرصت مهیا شد تا من با یکی از سازنده‌های استرینگ‌کست، یعنی شاهین صحبت کنم. استرینگ‌کست پادکستی است با موضوعات علمی. شعار خودشون سرک کشیدن به گوشه‌های عجیب و غریب علمه. شاهین وظیفه تحقیق و تنظیم متون این پادکست رو به عهده داره. علاوه بر این شاهین در حال حاضر در اسپانیا زندگی میکنه و در کنار موضوعات پادکستی راجع به حال و هوای اسپانیا هم صحبت کردیم.

گفتگو با شاهین برای من خیلی لذت‌بخش بود. طنز ظریف و شوخ‌طبعی بی‌نظیر شاهین در کنار دانش و اطلاعات فراوانی که داره باعث شد بتونیم یه گفتگوی ناب و پرهیجان داشته باشیم. اینطوری شد که در این قسمت ما از خواب بعد از ظهر اسپانیایی‌ها و گردش در سواحل مدیترانه تا داستان سفر به ماه و ساختار معیوب شبکه‌های اجتماعی صحبت کردیم.

توضیحات بیشتر ...

محمد در آمریکا - بخش تکمیلی

در قسمت قبل که با حضور محمد بود، موقع ضبط راجع به موضوعات مختلفی صحبت کردیم. یه قسمت از این صحبت‌ها، حرف‌های محمد راجع به ازدواج، رابطه و فضای خود آمریکا بود 🇺🇸

چون احساس کردم پرداختن به این موضوعات ممکنه یه کم باعث سردرگمی بشه و پراکندگی مطالب رو زیاد کنه، این قسمت از صحبت‌ها رو از گفتگوی اصلی خارج کردم و الان به صورت یه بخش مستقل منتشر میکنم.

توضیحات بیشتر ...

رویای تی هزار، با محمد مدرس

در این قسمت از رادیو دال محمد مدرس مهمان برنامه شده. محمد در ایالت کالیفرنیا زندگی میکنه و در شرکت ILM مشغول به کاره. این شرکت مسئول جلوه‌های ویژه بعضی از بزرگترین پروژه‌های هالیوودی مثل اونجرز، اسپایدرمن و علاءالدین بوده. محمد در این شرکت در قسمت مجسمه‌سازی دیجیتال کار می‌کنه و سابقه کار روی پروژه‌هایی مثل ددپول، دکتر استرنج و آیریش من، جدیدترین فیلم مارتین اسکورسیزی رو داره.

در کنار همه اینها جذاب‌ترین قسمت داستان برای من این بود که چطور محمد در پونزده سالگی با دیدن فیلم ترمیناتور شیفته‌ی جلوه‌های ویژه شد و اینکه چطور تونست با تلاش فراوان خودش رو به بزرگترین شرکتی که در این زمینه کار می‌کنه برسونه.

در کنار همه اینها صداقت محمد درب رو به روی مباحث جالب دیگه‌ای باز کرد و اینطوری شد که راجع به موضوعات متنوعی تونستیم با هم صحبت کنیم.

توضیحات بیشتر ...

دنیای چین

در این قسمت از پادکست که قسمت سی‌ام باشه ما دنیا رو داریم، دنیا از چین. دنیا دو سال گذشته رو در چین زندگی کرده.

از چندین نظر دنیا برای پادکست مهمون ایده‌آلی بود. جدای از کشوری که در اون زندگی کرده بود و تسلط خوبی که به کلام داشت، اگر به صفحه اینستاگرامش هم سر بزنید متوجه میشید که دنیا چقدر با نگاهی دقیق و موشکافانه دنیای اطراف خودش رو دنبال می‌کنه. این دقت نظر باعث شده صحبت‌های دنیا علاوه بر جذابیت، حس تر و تازگی دلچسبی داشته باشه.

این قسمت یه جورایی به دو تا بخش تقسیم میشه: بخش اول راجع به اینه که داستان دنیا چی بود و چطور پاش به چین باز شد و در بخش دوم از آداب و رسوم و فرهنگ چین صحبت کردیم.

متاسفانه در این قسمت با یک سری مشکلات فنی روبرو شدیم. برای اولین بار ضبط به صورت حضوری انجام گرفت و به دلیل نبود امکانات و فضای مناسب کیفیت صدا تا حدودی افت داشته. همینجا پیشاپیش بابت این موضوع عذرخواهی می‌کنم و امیدوارم بتونیم در قسمت‌های بعد این مشکل رو برطرف کنیم.

توضیحات بیشتر ...
برای اطلاع از آخرین اخبار، وبلاگ و یا رادیو دال در شبکه‌های اجتماعی را دنبال کنید.

ساخته شده توسط آرش طاهر - تماس با من