این پادکست یک مرجع نیست، یک تجربه است.

محمد در آمریکا - بخش تکمیلی

در قسمت قبل که با حضور محمد بود، موقع ضبط راجع به موضوعات مختلفی صحبت کردیم. یه قسمت از این صحبت‌ها، حرف‌های محمد راجع به ازدواج، رابطه و فضای خود آمریکا بود 🇺🇸

چون احساس کردم پرداختن به این موضوعات ممکنه یه کم باعث سردرگمی بشه و پراکندگی مطالب رو زیاد کنه، این قسمت از صحبت‌ها رو از گفتگوی اصلی خارج کردم و الان به صورت یه بخش مستقل منتشر میکنم.

توضیحات بیشتر ...

رویای تی هزار، با محمد مدرس

در این قسمت از رادیو دال محمد مدرس مهمان برنامه شده. محمد در ایالت کالیفرنیا زندگی میکنه و در شرکت ILM مشغول به کاره. این شرکت مسئول جلوه‌های ویژه بعضی از بزرگترین پروژه‌های هالیوودی مثل اونجرز، اسپایدرمن و علاءالدین بوده. محمد در این شرکت در قسمت مجسمه‌سازی دیجیتال کار می‌کنه و سابقه کار روی پروژه‌هایی مثل ددپول، دکتر استرنج و آیریش من، جدیدترین فیلم مارتین اسکورسیزی رو داره.

در کنار همه اینها جذاب‌ترین قسمت داستان برای من این بود که چطور محمد در پونزده سالگی با دیدن فیلم ترمیناتور شیفته‌ی جلوه‌های ویژه شد و اینکه چطور تونست با تلاش فراوان خودش رو به بزرگترین شرکتی که در این زمینه کار می‌کنه برسونه.

در کنار همه اینها صداقت محمد درب رو به روی مباحث جالب دیگه‌ای باز کرد و اینطوری شد که راجع به موضوعات متنوعی تونستیم با هم صحبت کنیم.

توضیحات بیشتر ...

دنیای چین

در این قسمت از پادکست که قسمت سی‌ام باشه ما دنیا رو داریم، دنیا از چین. دنیا دو سال گذشته رو در چین زندگی کرده.

از چندین نظر دنیا برای پادکست مهمون ایده‌آلی بود. جدای از کشوری که در اون زندگی کرده بود و تسلط خوبی که به کلام داشت، اگر به صفحه اینستاگرامش هم سر بزنید متوجه میشید که دنیا چقدر با نگاهی دقیق و موشکافانه دنیای اطراف خودش رو دنبال می‌کنه. این دقت نظر باعث شده صحبت‌های دنیا علاوه بر جذابیت، حس تر و تازگی دلچسبی داشته باشه.

این قسمت یه جورایی به دو تا بخش تقسیم میشه: بخش اول راجع به اینه که داستان دنیا چی بود و چطور پاش به چین باز شد و در بخش دوم از آداب و رسوم و فرهنگ چین صحبت کردیم.

متاسفانه در این قسمت با یک سری مشکلات فنی روبرو شدیم. برای اولین بار ضبط به صورت حضوری انجام گرفت و به دلیل نبود امکانات و فضای مناسب کیفیت صدا تا حدودی افت داشته. همینجا پیشاپیش بابت این موضوع عذرخواهی می‌کنم و امیدوارم بتونیم در قسمت‌های بعد این مشکل رو برطرف کنیم.

توضیحات بیشتر ...

مهدی از الکتروبوم

تو این قسمت من با مهدی هم‌صحبت شده‌ام. مهدی الان کانادا زندگی می‌کنه و یه کانال یوتیوب داره به اسم الکتروبوم. این کانال یوتیوب اصلی‌ترین دلیل بود که مهدی رو گیر بیارم و باهاش صحبت کنم. کانال الکتروبوم در این زمان دو میلیون و هفتصد هزار نفر سابسکرایبر داره. عددی که فکر کنم مهدی رو تبدیل میکنه به بزرگترین یوتیوبر ایرانی.
محتوای کانال فوق‌العاده جذابه؛ ترکیبی از آموزش، آزمایشات علمی و سرگرمی. پیشنهاد میکنم اگر تونستید قبل از گوش دادن به این قسمت یکی از این ویدئوها رو تماشا کنید.

تو این قسمت راجع به مسیری صحبت کردیم که مهدی طی کرده و الان به اینجا رسیده. اینکه چطور شد به الکترونیک علاقه پیدا کرد، چطور به کانادا رفت و چی شد از یه کارمند تمام وقت تو شرکت به یه یوتیوبر تمام وقت تبدیل شد.

توضیحات بیشتر ...

پدرام از نروژ

این بیست و هشتمین قسمت از پادکست رادیو داله و برای این قسمت پدرام از نروژ رو در کنار خودمون داریم. پدارم تقریبا یک سال پیش با من تماس گرفت. متاسفانه در اون زمان شرایط برای اینکه بتونم باهاش هم‌صحبت بشم وجود نداشت. این شد که این برنامه افتاد برای الان.

در مورد پدرام بگم که بعد از گرفتن مدرک کارشناسی در رشته صنایع برای گرفتن فوق‌لیسانس به نروژ رفت و الان چند سالی است که اونجا به همراه همسرش ساکنه. تو این قسمت راجع به موضوعات زیادی صحبت کردیم: محبوبیت ورزش اسکی بین نروژی‌ها، خودروهای تسلا، رابطه بین سوئدی‌ها و نروژی‌ها، ادبیات و داستان‌ها جنایی و خیلی مسائل دیگه. امیدوارم گوش بدید و لذت ببرید.

توضیحات بیشتر ...
برای اطلاع از آخرین اخبار، وبلاگ و یا رادیو دال در شبکه‌های اجتماعی را دنبال کنید.

ساخته شده توسط آرش طاهر - تماس با من